Po delší době mám zase nutkání napsat článek. Tahle věc mě už tíží delší dobu a potřebuju se z ní vypsat, protože to mi pomáhá úplně nejvíc...

Grow up. Stop hating!

Po delší době mám zase nutkání napsat článek. Tahle věc mě už tíží delší dobu a potřebuju se z ní vypsat, protože to mi pomáhá úplně nejvíc. Jde vlastně asi o tohle - lidi starejte se o sebe! Nestačím se v poslední době divit tomu chování některých většiny lidí. To nemáte nic jiného na práci než řešit životy ostatních? To jsou vaše životy tak hrozně nudné a nezajímavé? Opravdu mi to mozek nebere. Vždyť je to každého věc co dělá nebo nedělá, jí nebo nejí, pije nebo nepije a mohla bych pokračovat do nekonečna. Vůbec se vám nemusí líbit, co ten druhý dělá, ale to je vaše věc. Vy to nedělejte a to snad stačí ne?! (úplně jsem se rozčílila :D)
Když někdo něco doporučí a vám se to nelíbí, tak se k tomu nevyjadřujte! Ten kdo to doporučil opravdu není hloupý (je vám jasné, že na sociálních sítích padají ostřejší výrazy) jen kvůli tomu, že vám se to nelíbí. Asi to očividně nebylo doporučení pro vás a nevšímejte si ho.

Na druhou stranu mě však udivuje i chování z druhé strany. Někdo nesouhlasí s něčím, co vy vyznáváte a proto je hned tupan se základkou? Kde to proboha žijeme?! Dotyčný mohl napsat konstruktivní kritiku, ale vy na něho hned jdete s urážkou? To už tu není nikdo, kdo neumí uznat cizí názor nebo alespoň argumentovat lépe než "tak to jsi kráva"? Podle toho, jak člověk uzná odlišný názor, se hrozně moc pozná. Alespoň teda podle mého. Pokud umí použit správné argumenty a protinázory, třeba vám dá nakonec i druhá strana za pravdu. Ale rozhodně tím nedocílíte nadávkami a urážkami.

Je mi smutno z toho, co vídám dennodenně na sociálních sítích. Rozum mi to nebere. A tak vás moc prosím! Moc prosím! Až si přečtete tento článek, zamyslete se, jestli jste něco takového někdy neudělali. Někomu se zbytečně pletli do života nebo naopak neuměli uznat opačný názor. Já jsem se samozřejmě taky někdy ocitla v těchto situacích a nejsem na to pyšná. Ale důležité je si to uvědomit a začít na tom pracovat! Budu pyšná, i kdyby jen jednoho z vás tento článek pobídl k popřemýšlení a až třeba budete zase chtít něco hloupě komentovat / nerozumně argumentovat, vzpomenete si na něho a radši toho necháte nebo to opravíte. I bez jednoho ošklivého zbytečného negativního komentáře bude svět hned veselejší! 

Mějte se krásně a užívejte života, xx M
A nezapomínejte! 

0 komentářů: